AYHAN YÜRÜYEN'E TAZİYE ZİYARETİ

     Çorum Eczacı Odası Yönetim Kurulu üyeleri, Çorum Sosyal Güvenlik emekli İl Müdürü Ayhan YÜRÜYEN'i şu anda Yönetim Kurulu Başkanlığı  yaptığı Onur Tavukçuluk firmasında ziyarette bulunmuşlardır.

     Ziyarette, Çorum Eczacı Odası Başkanı Ecz. E. Şefkat GÜLER'in beraberinde, Çorum Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Arif Sami BOZDOĞAN, önceki dönem Eczacı Odası Başkanlığı görevinde bulunan ve şu an Büyük Kongre Delegesi Ecz. Süleyman KOCA, Meslek İçi, Sosyal Etkinlik ve Nöbet Komisyonu üyesi Ecz. Yasemin BOZDOĞAN hazır bulunurken, Ayhan YÜRÜYEN'e eşi Gülten Hanım ve oğulları eşlik etmişlerdir. Ecz. Şefkat GÜLER, Ayhan YÜRÜYEN'e annesi Gülten YÜRÜYEN'nin hayatını kaybetmiş olmasın dolayı taziyelerini belirtirken, bu arada Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emekliye ayrılırken yeni iş yerindeki ziyarette bulunma sözlerini yerine getirmişlerdir. Ecz. Şefkat GÜLER, 1978 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu'nda meslek hayatı görevine başlayan ve daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ilk kurucu müdürü olan Ayhan YÜRÜYEN ile müdürlüğü esnasında Çorum Eczacı Odası'nın ve eczacıların sorunları ile birçok konuda bir araya geldiklerini, Çorum'da Sağlık Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü'nün açılışında Ayhan Bey'in yadsınamaz çabalarına değinerek ve bu kurumun Çorum'da açılışını yapması dolayısıyla eczacılık alanında, hastanelerin yataklı ve ayakta tedavileri alanında, vatandaşın her türlü sağlık sorunları aşamasında, yerinde sağlık hizmetine sunmuş olduğu büyük katkılarından dolayı o günleri hatırlayarak Ayhan Bey'e teşekkürlerini sunmuştur.

     Ziyarette, Ayhan YÜRÜYEN'de aile şirketi olan Onur Tavukçuluk firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptığını belirterek, Onur Tavukçuluğun yılda 3 milyon YARKA üretimi ile ülkenin en modern ve en büyük YARKA tesisine sahip olduğunu, ayrıca; 500.000 adet kapasiteli yumurta tesisleri ve yem fabrikası ile ülkemizin önde gelen tavukçuluk firmalarından olduğunu belirtmiş, akabinde Çorum Eczacı Odası Yöneticilerini tesisi gezdirerek, değişik kademelerinde üretimin işleyişi hakkında bilgiler vermiştir.

     Ecz. Şefkat GÜLER, Ayhan YÜRÜYEN Bey'e daha önceki Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü'nde ki başarısını, şuan Çorum ilimize böyle nitelikli, dünya standardında tavukçuluk firması kazandırarak aynı başarıyı sürdürdüğünü gördüklerini söylemiş ve kendileriyle Çorum adına gurur duyduklarını belirterek tebrik etmiştir.