Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şubesine Çorum Eczacı Odasının İade-i Ziyareti

Çorum Eczacı Odası Yönetim Kurulu olarak Oda Başkanı Ecz. Erol AFACAN, Genel Sekreter Ecz. Çelebi AYVAZ, Sayman Ecz. Özden SAK, Yönetim Kurulu Üyeleri Ecz. Sertan Saygı ÇALIŞKAN ve Ecz. Hamdi KARTAL, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şubesi'ne iade-i ziyarette bulunmuşlardır.

Ziyarette Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şubesi ile Çorum Eczacı Odası arasında "Bağımlılıkla Mücadele" konusunda projeler üst protokolü olarak işbirliği anlaşması imzalanmıştır.

Türkiye'de örnek olabilecek bu iş birliği anlaşması kapsamında zararlı maddelerin tüketimini (sigara, alkol, uyuşturucu gibi) en aza indirmek, sağlıklı bir nesil ve toplumun oluşmasına zemin hazırlamak; davranışsal bağımlılıklarla da mücadele etmek ve bağımlıları topluma yeniden kazandırmak Yeşilay ve YEDAM faaliyetlerini Çorum Eczacı Odası ve Eczacıların toplum sağlığındaki kilit rolü gereği daha fazla kitleye duyurma amacında önemli bir yol alınacaktır.

Bu anlamlı ve değerli işbirliği protokolüne imzalarını atan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Dr. İsmail Türker EJDER ve Çorum Eczacı Odası Başkanı Ecz. Erol AFACAN verdikleri ortak mesajda "Türkiye'de ilk defa Çorum'da başlatılan bu farkındalık işbirliği anlaşmasının öncelikle tüm Çorum halkına hayırlı olmasını dilerken, bağımlılıkla mücadele konusunda toplum sağlığının refahı ve korunmasına yönelik tüm paydaşlara önemli vazifeler düşmekte olduğunu, bu projenin tüm ülkede örnek alınarak tüm paydaşlarla yayılmasını dilediklerini, sağlıklı nesillerin ve sağlıklı bir toplumun oluşmasına zemin hazırlamanın sağlık paydaşlarının birinci vazifesi olduğu vurgulandı.

Ziyaretten ve imzalanan iş birliği protokolünden duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Dr. İsmail TÜRKER EJDER, Çorum Eczacı Odası Başkanı Ecz. Erol AFACAN ve yönetim kuruluna nazik ziyaretleri ve anlamlı işbirliğinden dolay teşekkür etti.

 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şubesine Çorum Eczacı Odasının İade-i Ziyareti